Pensionistët në kushtet e varfërisë energjitike.

Pensionistët në kushtet e varfërisë energjitike.

I ftohti ekstrem, që pushtoi vendin javën e fundit të muajit janar, i mori jetën 67-vjeçares në qytetin e Fierit, ku përvec kushteve të vështira ekonomike, banesës së degraduar dhe mungesës së higjienës e moshuara nuk kishte mundësi as të ngrohej, kjo si pasojë e...

Epopeja tridhjetë vjeçare e ujit të pijshëm

Epopeja tridhjetë vjeçare e ujit të pijshëm

Mjekët dhe hulumtuesit rekomandojnë se çdo person, në ditë duhet të pijë nga tetë deri në dymbëdhjetë gota ujë, duke ruajtur funksionet jetësore të veshkave dhe organeve të tjera të trupit, si tek meshkujt ashtu edhe tek femrat. Çdo anëtar i një familjeje prej katër...

Monitorimi i ndotjes akustike në zonat bregdetare

Monitorimi i ndotjes akustike në zonat bregdetare

Organizatat partnere: Milieukontakt Shqipëri, Instituti për Menaxhimin e Mjedisit dhe Territorit, Gjelberimi 2000. Projekti do të zbatohet në Bashkitë Vlorë dhe Himarë. Referuar direktives Europiane mbi zhurmat standarti i lejuar gjatë ditës është 55 DB dhe gjatë...

Categories

Calendar

January 2023
M T W T F S S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Archives