Në mjedis, për mjedisin

Në mjedis, për mjedisin

Fillimi i muajit qershor, përkatësisht datat 3 dhe 8 mblodhën së bashku nxënës, mësues, përfaqësues të Njësisë Administrative Paskuqan dhe Bashkisë Kamëz në dy aktivitete pastrimi pranë rrugës “Fan Noli” dhe “Riza Cerova”. 130 nxënës të pajisur me mjete mbrojtëse,...

Pensionistët në kushtet e varfërisë energjitike.

Pensionistët në kushtet e varfërisë energjitike.

I ftohti ekstrem, që pushtoi vendin javën e fundit të muajit janar, i mori jetën 67-vjeçares në qytetin e Fierit, ku përvec kushteve të vështira ekonomike, banesës së degraduar dhe mungesës së higjienës e moshuara nuk kishte mundësi as të ngrohej, kjo si pasojë e...

Categories

Calendar

September 2022
M T W T F S S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Archives